Yükleniyor...

Günahları af ettiren ameller

Günahları af ettiren ameller Hz. Osman (r.a.) güzelce abdest aldı, sonra şöyle buyurdu: “Resûlullâh (s.a.v.)’dan işittim, bir kimse böylece ...

Günahları af ettiren ameller
Günahları af ettiren ameller


Hz. Osman (r.a.) güzelce abdest aldı, sonra şöyle buyurdu:

“Resûlullâh (s.a.v.)’dan işittim, bir kimse böylece abdest alsa, sonra mescide gelse, iki rek’at namaz kılıp sonra otursa geçen günahları mağfiret olunur.”

Resûlullâh Efendimiz (s.a.v.) buyurdular:

“Her kim Ramazân-ı şerîfde inanarak ve sevabını Allâh’dan umarak oruç tutarsa geçmiş günahları mağfiret olunur.”


“Her kim Ramazân-ı şerîfde inanarak ve sevabını Allâh’dan umarak teravih, teheccüd ve sâir nafile namazları kılarsa geçmiş günahları mağfiret olunur.”

Ubâde bin Sâmit (r.a.):

“Yâ Resûlallâh, bize kadir gecesinden haber veriniz.” deyince şöyle buyurdular:

“O Ramazân-ı şerîfdedir. Siz son onunda ve tek gecelerde arayınız: yirmi bir, yirmi üç, yirmi beş, yirmi yedi ve yirmi dokuzuncu gecelerde. Her kim inanarak ve sevabını Allâh’dan umarak o Kadir gecesini ibâdetle ihyâ ederse geçmiş ve gelecek günahları mağfiret olunur.”

“Her kim inanarak ve sevabını Allâh’dan umarak iki rek’at duha namazı kılarsa, Allâh ona iki yüz hasene yazar, iki yüz günahını siler, iki yüz derece yükseltir, -kul hakkı hariç- geçmiş gelecek bütün günahlarını affeder.”

“Sırf Allâh rızâsı için hacca gelen kimsenin geçmiş, gelecek günahları mağfiret olunur ve kime duâ etse şefaati kabûl olunur”.
siyer-i nebi 4753212629612155821

Yorum Gönder

Ana Sayfa item

Bu hafta öne çıkanlar

E-posta bültenine kaydol