Yükleniyor...

FBI belgeleri açıklandı: "Hitler öldürülemedi, Arjantin'e kaçtı"

adolf hitler, almanya, Arjantin, gerçek yüzü, kimdir, nazi almanyası, naziler, tarih,FBI’ın bu gizli dosyaları Adolf Hitlerin denizaltı ile Arjantin’e kaçtığını mı kanıtlıyor? FBI'ın yeni yayınlandığı ses getiren belgelerindeki iddialara göre Adolf Hitler denizaltı ile Arjantin'e kaçtı ve orada yüksek korumalı bir çiftlik evinde astım ve ülserden mustarip olarak 2. Dünya savaşının sonuna kadar yaşadı.
Bu şaşırtıcı gizli dosyalarının gösterdiğine göre J. Edgar Hoovers (FBI) Hitler'in hayatta kaldığına dair delilleri araştırmak için bir grup görevli atadı.

Bu şaşırtıcı dokümanların detaylarında: Arjantin'li bir kaçağın Hitler'e nasıl yardım ettiği ve 1945 Nisan'ında da Berlin'in düşmesinden yaklaşık iki buçuk hafta sonra İki kadın ve diğer Alman erkeklerin bir denizaltıdan Güney Amerika ülkesine nasıl indikleri konu ediliyor.

Hitler ve ekibindekiler daha sonra at sırtında Andes dağlarının güney bayırlarına gittiler, ve daha sonraki planları 50 büyük Alman grubu ve aileleri ile birlikte bu bölgedeki köylere yerleşmekti.


Bu bilgileri Amerikalı yetkililere veren ve bunun karşılığında sığınma taleb eden Arjantilinin ismi bu belgelerde verilmemiş

Fakat Hitler'in tarifini 29 temmuz 1945'de Los Angeles Examiner’dan bir gazeteciye vermiş. Söylediğine göre Hitler astım ve ülserden mustaripmiş ve uzamış olan bıyıklarını kesmiş.


Aynı Muhbir Hitlerin nerede olduğunu dahi tarif etmiş ve: Eğer Arjantin'de San Antonio oteline giderse oradan ayarlayacağı bir adamla buluşup Hitler'in yaşadığı çiftliği gösterebilirmiş.
“Orası elbette ciddi bir şekilde korunuyor ve oraya gidersen hayatını riske atarsın”Bu bilgiler bir şekilde savaş deparmanında FBI'ın efsaneleşmiş amiri J. Edgar Hoover’i buldu.

21 Eylül 1945 deki dosyaya göre Hitler'in saklanma yeri belirlendi. Ajanlar da bunu neticelendirdi. Fakat eksik ve yeterli olmayan bilgilendirmeden dolayı Hitler'in yerini belirlemeye çalışmanın imkansız olduğuna inandılar.

FBI'ın öne sürdüğü diğer ip uçlarına göre Hitler aslında New York'da yine bıyıksız olarak yaşamaya devam ediyordu. Bazılarının öne sürdüğü fikre göre ise İsviçre'de Nazi sempatizanları ile birlikte saklanıyordu.

Nazi avcısı yazar iddiasında Hitler'in resmini bulduğunu ve 95 yaşında Brezilya'da vefat ettiğini belgeledi.


Simoni Renee Guerreiro Dias'ın kitabında yazdığına göre Hitler, Mato Grosso(Brezilya)'ya yerleşmeden önce Arjantin üzerinden Paraguay'a uçtu

Söylentilere göre Hitler Adolf Leipzig ismini kullandı ve 12,000 yerlinin olduğu Nossa Senhora do Livramento’da yaşlı Alman olarak biliniyordu.

Bütün bu tartışmalı iddiaların merkezinde olan adam 1984'de ölümünden iki sene önce siyahi kız arkadaşı Cutinga ile mutlu bir şekilde resimlendi

İlgili FBI belgelerinin tamamı için buraya tıklayınız.
tarih 4732249501411268184

Yorum Gönder

Ana Sayfa item

Bu hafta öne çıkanlar

E-posta bültenine kaydol