Yükleniyor...

Halis Ece hoca kimdir? Süleymancı mıdır? İzinli midir? Güvenilir midir? | Mehmet Fahri Sertkaya

akademi dergisi, Mehmet Fahri Sertkaya, Halis ECE, süleymancılar, izinli mi, nifak, melhame-i kübra, Armagedon, gerçek yüzü,

➥ Sorum şu: Halis ece samimilerden(sahih)midir?

***
➥ v.a.s. Halis Ece hakkında yıllardır yazdım. Takipçilerimi ikaz ettim. Son derece samimiyetsiz, itaatsiz ve lüzumsuz birisidir. Merkezle sürekli sorun yaşayan, merkeze sorun çıkaran birisidir. O sayfası ve sitesi izinsizdir. Ona böyle bir hizmet vermesini tavsiye eden, emir eden ya da izin veren yetkili hiç kimse yoktur. 

Tamamen kafasına buyruktur. Kendisini tenkit eden hatta iznini sorgulayan herkes ona göre küstahtır. İznini medenice soranlara bile öyle karşılıklar verir ki, insan bu karşılık/cevap cümlelerini gördüğü, okuduğu anda afallayabilir. Zaten fotoğrafları var profilinde ve sitesinin en tepe noktasında... Bir bak, için ısınıyor mu, insana güven veriyor mu, pür nur bir sima görülebiliyor mu? Ve bir düşün; neden mesela ilimyuvası.com değil de, FetvaEmini.Com değil de ya da benzeri isimler adresler değil de HalisEce .com? Neden en tepede bile kendi resmi var?

Bir defasında "Bu sayfa ve siteleri açmak için kimseden bir izin almam gerektiğini düşünmüyorum" şeklinde karşılık verebilmişti bir takipçisine... Oysa merkezimizden "Özellikle hocalarımızı bu sosyal ağlarda sayfa, profil açmış olarak, site açmış olarak görmek istemiyoruz." denilince, emir tekrarı yapılınca, Halis Ece kayıplara karışır, profilini dondurur. İki üç ay kayıp olur sonra hiçbir şey olmamış gibi yine meydana çıkar. Ve tabii ki bana ve Akademi'ye hasımdır. Bu da benim için bir şereftir. 

İlmi açıdan bakınca elbette ki ilim sahibi... Lakin kendini göstermek istediği kadar yüksek derecede ilim sahibi değil. Çok meselede muteber kaynaklardan tercümeler aktarır ve birazcık sıkışıverse, internet sitelerinden cümleler, paragraflar çalar, olduğu gibi alır ve altına imzasını atar. Sonra millete de "Benim yazılarımı alıntılıyorsun, altına adımı da yazıyorsun ama sitemin linkini de yazmalısın" diye fırça atar. Oysa altında Hali Ece yazan yazıların en az yüzde 85'i ona ait değildir. Onun yazısı değildir. Bu güne kadar çeşitli muteber eserlerde yazılmış zaten sık sık, tekrar ile yazılmış yazılardır. İnternet sitelerinden araklama yaparken de son derece komik hallere düşer. Çünkü bilmediği meseleleri öyle ciddiyetle, zaman ve emek harcayarak araştırmak gibi bir huyu yoktur. Arama motorunda aratıp birkaç siteye bakar, konu hakkında hiç bilgisi olmadığı için o sitelere güvenir, komik komik hallere düşer. 

Misal de vereyim, melhame-i kübra ve Armagedon meselesini bütün Türkiye'ye Akademi üzerinden iyice duyurduktan sonra bu hususları ona da sormuşlar, o da sorularlaislamiyet. com adresindeki son derece yetersiz, ilim fukaralarının sitesinden cümleleri araklamış ki bu cümleler, gülünesi yorumlar ile dolu. Çok daha uzun uzun konuşup yazabilirim Halis Ece'ye dair ama arif olana bu kadar da yeter ve benim vaktim müsait değil. 

Ve bir tekrara daha gerek var ki, yedi senedir Akademi ile hiçbir gerçek hizmet adamı uğraşmadı. Hiçbir gerçek hizmet adamı Akademi'den bir dakika bile rahatsız olmadı.

süleymancılar 173940631783840696

Yorum Gönder

Ana Sayfa item

Bu hafta öne çıkanlar

E-posta bültenine kaydol