Yükleniyor...

Sarsıcı bir gerçek: Nobel Barış Ödülü sahibi bir radikal Yahudi terörist; Menahem Begin

Mehmet Fahri Sertkaya, akademi dergi, nobel ödülü, abd, yahudi, terör örgütleri, israil terör devleti, mossad, israil nasıl kuruldu, enver sedat, mısır,


Başarısız suikast girişimi

Bir bomba ile Adenauer'a karşı: Birinci şansölye nasıl öldürülecekti?

Konrad Adenauer
1952'de radikal Yahudi teröristler, dönemin şansölyesi Konrad Adenauer'i katletmeye çalıştılar. Bu eylemin arkasındaki kişi daha sonra İsrail'in başbakanı ve Nobel Barış Ödüllü olan MENACHEM BEGİN'di. iki uyanık erkek çocuğun şüphelenmesiyle, suikast teşebbüsü başarısız oldu. 

27 Mart 1952'de, Münih soğuktu.  Mevsime göre fazlaca soğuk... Bomba uzmanı Karl Reichert kendini gripli hissediyordu. Münih'in ana itfaiye istasyonundaki iş yerinden ayrıldı, evine gidip yatağına yattı. Muhakkak yatağında devamlı kalmayı arzuluyordu. Fakat 17:40'da çalıştığı dairesinden telefonla haber geldi: emniyet müdürlüğüne bir şüpheli paket verilmiştir ve bunun incelenmesi gerekmektedir. Reichert azimli bir memur olarak kendisine fazla rica ettirmeden, kalkar ve gribe rağmen lazım olduğu yere gider.

Aslında paketin polisin eline geçmesi sadece 12 ve 13 yaşında iki uyanık çocuğun dikkati sayesinde olmuştu. İkisi bazen okuldan sonra merkez istasyonda otomobil camı silerek biraz para kazanıyorlardı. O gün bir yabancı onlarla konuştu ve bir paketi posta haneye götürmelerini rica etti. Onlara bir uyarıda bulundu: pakete sarılı olan gazete kesinlikle kaldırılmayacak... Ve onlara 3 Mark teklif etti. İki çocuk için çok paraydı, ve daha fazla soru sormadılar.

Daha sonra terör devleti İsrail'in boşbakanı olacak ve Nobel ödülü de verilecek olan, radikal Yahudi terörist Menachem Begin | Resim: kresy-siberia.org

Fakat yinede bu adam onların tuhafına gitmişti. Çünkü adamın iddiasına göre treni biraz sonra hareket edecekti ve paketi bu yüzden kendisinin verebilmesi için fazla vakti yoktu. Ama iki ergenin dikkatini bir şey çeker: adam onları posta hane yolunda takip eder. Nihayet bir polis ile temasa geçerler ve polis paketi emniyet müdürlüğüne getirir. Sonra bizzat Adenauer, bu iki çocuğa teşekkür edip, birer altın saat hediye eder.

Bir ölü, iki ağır yaralı ve üç hafif yaralı

Bomba uzmanı Reichert, emniyet müdürlüğüne gelir gelmez paketi inceledi. Dikkatlice yukarıya kaldırdı, 3 polis memuru ve orada tesadüfen bulunan iki gazete muhabiri ile birlikte binanın bodrumundaki bombaya dayanıklı (savaştan) önceden yapılmış barınağa gitti. Orada paketi yeniden inceledi. Nihayetinde açtı ve bir karton ile karşılaştı. Bunu da açtı. İçinde bir kitap vardı (bir tane "ufak Brockhaus L-Z"). Kitabı açtı ve o anda olan oldu: içi oyuk olan kitabın içindeki bomba havaya uçtu. Patlama Reichert'in iki kolunu kopardı; kısa bir zaman sonra da öldü. Polislerden iki tanesi de ağır yaralanmalara maruz kaldılar. Üçüncü polis ve iki muhabir hafif yaralanma ile kurtuldular.

Bir husus apaçık ortadaydı: Bomba aslında o dönemin şansölyesi Konrad Adenauer içindi. Çünkü bombalı gönderi ona adreslenmişti. Ancak genç federal Almanya'nın ilk şansölyesini kim öldürmek ister ve niye? Adalet bakanlığının soruşturmacıları hızlıca failin bir yabancı olduğundan şüphelendiler. Zira birincisi adres eksik/kusurlu bir Almanca ile yazılmıştı ve ikincisi, adres yanlıştı: Adenauer Bonn'daki federal lojmanında ikamet etmiyordu ama paket oraya adreslenmişti. Oysa konutu Palais Schaumburg'deydi. Aslında çok kolayca araştırılabilecek bir husus.

Hakikaten emniyet, başarısız suikast girişiminden birkaç gün sonra Paris'te beş İsrail vatandaşını tutukladı. Fransız adliye memurları onların bu suikastı düzenlemiş olmasından şüpheleniyorlardı. Onlardan dördü CHERUTH partisine üyeydi. Kısaca ETZEL de denilen bu parti Yahudi direniş organizasyonu "İRGUN ZWEİ LEUMİ"den doğan bir partiydi. Bu partinin başkanı MENACHEM BEGİN adında birisiydi. O bilahere İsrail'in başbakanlığına yükselecekti. 1978'de o ve Mısır'ın cumhurbaşkanı Enver el Sedat ile birlikte Nobel Barış Ödülü aldılar.

İsrailli Yahudiler tarafından da hep aşırı agresif ve depresif bulunan, tenkit edilen Menachem Begim. 1978

ADENAUER ve BEN GURİON için kazan-kazan durumu 

Ancak BEGİN 1952'de İsrail başbakanı DAVİD BEN GURİON'un izlediği politikanın katı bir muhalifiydi. O (GURION) Batı Almanya şansölyesi (ADENAUER) ile Nazilerin Yahudilere karşı işlenen insanlık suçundan dolayı tazminat-ödemeleri için pazarlık yapıyordu.

Aslında klasik bir kazan-kazan durumu: Gerçi ADENAUER sonra müzakere edilen anlaşma için yüksek miktarlar ödedi. Fakat İsrail ile anlaşma batıya entegre olmayı büyük ölçüde kolaylaştırdı. Bu (batıyla entegre olma) husus ve Yahudiler ile barışmak, şansölye için çok büyük önem arz ediyordu ve en önemli hedefiydi.

Diğer taraftan BEN GURİON da çok ihtiyacı olanı alıyordu: 

Para... İsrail, sadece Federal Almanya'dan bir yaş büyük ve devlet iflasın eşiğindeydi. Çoğunlukla maddi imkanları olmayan Avrupalı Yahudilerin kesintisiz ülkeye akımı çok büyük bir yüktü.

BEGİN: "Ölümüne Savaş"

BEGİN ve ona tabi olanlar için Almanya'dan gelecek parayı kabul etmek anlamsızdı. BEGİN'in Ocak 1952'deki bir etkinlikte dediği üzere "ADENAUER dahil, her Alman bir katildir." Ölümüne bir savaşı öngörüyordu. Bununla İsrail'i bir iç savaşın kıyısına yönlendiriyordu. Bununla birlikte BEGİN, Paris ve ABD'de Alman ürünlerini boykot etmeye çağırdı.

Siyaseten bu anlaşmayı engelleyemiyordu. Çözüm olarak başka bir yol tasarlayan bir adam görünmekteydi: ELİESER SUDİT... O ADENAUER'a bir suikast yapmayı teklif etti ve BEGİN kabul etti. SUDİT'in oğlunun sonraki iddiasına göre babası aslında ADENAUER'i katletmek istememiş ve bombanın önceden ele geçirileceğinden eminmiş. Fakat babasının geçmişi göz önünde bulundurulduğunda bu iddianın olasılık ihtimali hiç yok. Zira SUDİT bilinen bir bomba uzmanı olmakla birlikte, ayrıca Filistin'de Britanya zorunlu güçlerine karşı savaşan ETZEL/yeraltı militanı olarak bir isim yapmıştı.

Begin, Sudit ve Sudit'in eşi...

SUDİT önceden ETZEL'in Avrupa merkezi olan Paris'e gitti. Burada bombayı yaptı. Bu onun için çocuk oyuncağıydı. Bombanın Münih'e nasıl ulaştığı ve kimin oraya getirdiği hususunu SUDİT, 1994'te İbranice yayınlanan kitabında açıklamadı. Kendi yayınevinden çıkardığı için kitabın bir ISBN numarası mevcut değil ve hiçbir kütüphanede bulunamıyordu. Ancak gazeteci HENNİNG SİETZ suikast ile alakalı bir çalışma yazdığında SUDİT'in kitabı dikkatini çekti ve onu değerlendirdi.

Bombacı için hafif hapis cezası

Ne kadar ustaca bombayı yaptıysa, o kadar da amatörce yöntem kullandı. Fransız polisi 5 İsrailliyi tutukladı. Bunlardan dördü BEGİN'in CHERUTH partisine mensuptu veya yakındı. Sadece birinin suçu kanıtlandı: ELİESER SUDİT... Onun kaçmak için parası yoktu ve bir de otel odasında silah saklamıştı.

Bunları polis bulduğunda, baş şüpheli oldu, halbuki silahların suikast ile alakası yoktu. SUDİT'in en az bir suç ortağı olmasına rağmen sadece o hüküm giydi. Ancak SUDİT bile ucuz kurtuldu: Resmi daireler SUDİT'in tutukluluk süresinden 4 aylık hapis cezasını çıkardılar. Gülünç... Bundan dolayı (mahkeme) karardan bir kaç gün sonra hürdü. Ancak İsrail'e dönmeye mecburdu. Fransız hukuku onun suikast ile bağlantısını kesin bir şekilde ispatlayamadı.

Gerçek çok geç gün ışığına çıktı

ELİESER SUDİT sonra uzun yıllar İsrail istihbaratı Mossad'a çalıştı. 1965'de üyesi olduğu komando timi, Uruguay'da gerçek adı Herberts Cukurs olan "Riga'nın cellatı"ını öldürdü. Letonyalı (Riganın cellatı) Holocaust'da on binlerce Yahudi'nin ölümünden sorumluydu. SUDİT'in MENACHEM BEGİN'e olan saygısı sınır tanımıyordu. Gerçekleri gün ışığına çıkartan SUDİT'in kitabı BEGİN'in ölümünden sonra çıktı. SUDİT'in kendisi 2007'nin başlarına öldü.

BEGİN ve SUDİT Alman-İsrail tazminat-anlaşmasını sabote etme hedeflerine ulaşamadılar. Hükumetler bu ödeme ile alakalı bir anlaşmayı kabul ettiler. BEN GURİON ve ADENAUER anlaşmayı tehlikeye atmamak için, suikast teşebbüsünün önemini kasıtlı olarak alçak tuttular. Holocaust'da akrabalarını kaybeden BEGİN hiçbir zaman Almanlar ile barışık olamadı. ELİESER SUDİT daha ziyadesiyle olamadı. Hatta ölümüne kadar herhangi bir Alman gazeteci ile konuşmayı reddetti.

Kaynak: Focus
Tercüme: Akademi Dergisi

Not: Yahudi soykırımı iddiaları tamamen palavradır. Tipik bir Siyonist politikası/siyasetidir. Bu güne kadar bu sözde soykırım ispat edilememiştir, soykırım iddialarının gerçek olmadığı bilimsel netlikte ispat edilmiştir ama bütün dünya Siyonist basın ve medya üzerinden, İsrail'in varlığının devam ettirilmesi ve Büyük İsrail devleti idealinin gerçekleştirilmesi maksadı ile tamamen politik oyunlar ile bu palavraya inandırılmıştır. 

Bu, Yahudilerin siyasetinde o kadar mühim bir husustur ki, özgürlükte adeta sınır tanımayan Avrupalı devletlerde, "Yahudilere soykırım falan yapılmadı. Yalan bir tarih anlatamazsınız." demek, keyfi bir kanun maddesi çıkarılarak suç sayılmıştır. Ne Hitler ne de bir başka Alman siyasetçi ya da komutan, hususi bir kararlılık ve gayret ile Yahudi avına da çıkmamış, Yahudi de katletmemiştir. Akademi Dergisi, objektif bir tercüme üretmek adına, Focus'un yazısına hiçbir müdahalede bulunmamıştır. Gerçek Adolf Hitler'i ve o dönemin gerçeklerini şurada anlatıyoruz: www.AdolfHitler.kim

Soldan: Enver Sedat, ABD başkanı Jimmy Carter ve Menachem Begin, Camp David'ten bir fotoğraf karesindeler.
Begin ile birlikte bir Siyonist tuzağı olan Nobel Barış Ödülü verilen Mısır'ın eski cumhurbaşkanı Enver Sedat da tipik bir Siyonist/Amerikan uşağıydı ve ülkesini, mili ve dini değerlerini korumak isteyen ve Sovyetler Birliği tarafından  da arkalanan Mısırlılar tarafından, bir askeri tören sırasında silahlı bir saldırı ile öldürüldü. Karısı da Katolik Hristiyan kökenli olan Enver Sedat, Mısır'ı İslam kültüründen uzaklaştırmaya ve ayrıca Sovyet nüfuzundan İsrail ve Amerikan nüfuzuna geçirmeye açıkça teşebbüs etmiş, kısa sürede keskin kırılma noktaları ile bunu gerçekleştirmek istemiş, bu çerçevede İsrail ile resmen anlaşmış, Mısır'ı, sembolik işgal devleti İsrail'i ilk tanıyan ve resmen muhatap alan Arap devleti yapmış, halkın nefretini de çokça üzerine çekmişti. Halen hayatta olan karısı da Amerika'da yaşamaktadır. İşte bir Yahudi terörist Begin'e verildiği gibi bir de bu casus vatan haini Sedat'a Nobel Barış Ödülü verildi. Nobel Barış Ödülü denilen tezgahın gerçekte ne olduğunu nette aratarak bile, -ciddi ispatlar bulunduran- yayınlara ulaşarak öğrenebilirsiniz. 


Ayıca şu sitelerimizi inceleyebilirsiniz: 

- İçimizdeki İsrail: www.icimizdekiisrail.com
- İçimizdeki Ermenistan: www.icimizdekiermenistan.com
- Sabetayizm: www.Sabetayizm.com

Sosyal ağlardayız: 


Ayrıca şu yayınımızı inceleyebilirsiniz: 

Nobel Barış Ödülü'nü, sözde Arap baharında, özde orta doğunun örtülü işgalinde kullandıkları maşalarına verdiler. 

yahudi 8968561033655413321

Yorum Gönder

Ana Sayfa item

Bu hafta öne çıkanlar

E-posta bültenine kaydol